Katowicki Holding Węglowy

Aktualności

21/12/2013Wygrana z Juvenią

Kategoria: Klub

Nasi siatkarze wygrali z Juvenią Głuchołazy 3:1, zdobywając kolejne bardz ważne 3 punkty. Pierwsze dwa sety nasza drużyna zagrała bardzo dobrze. W trzecim przegraliśmy na przewagi, popełniając zbyt wiele błędów. Czwarty set od poczatku należał do nas, wygraliśmy 25:17. Kończymy ten rok z dobrym wynikim plasując się na 4 miejscu V grupy. Jedno jest już pewne sezon 2013/2014 zakończymy w strefie rozgrywek o awans do wyższej ligi rozgrywek. Tym samym założenia tego sezonu już zostały zrealizowane.

W kawiarni "Rybka" odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział wychowankowie naszego klubu, zawodnicy sekcji karate. W tym zacnym gronie nie zabrakło: sensei Ani Mały - wicemistrzyni Europy z Budapesztu, Kasi Ryniewicz - aktualnej wicemistrzyni Europy do lat 13-tu, Maćka Pajdy - aktualnego brązowego medalisty Pucharu Polski do lat 14-tu. Marty Hanisz, Doroty Morawskiej, Tomasza Wandzla, Bartłomieja Szromka - wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski oraz Oli Kaproń, Justyny Dudek, Mikołaja Mrozka, Łukasza Kluge, Olafa Musioła, Karoliny Jaworek, Dawida Pietruczuka którzy reprezentowali nasz klub w mistrzostwach rangi wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej zajmując wysokie miejsca we współzawodnictwie sportowym. Na spotkaniu nie zabrakło naszego duszpasterza ks. Proboszcza Zygmunta Klima, który towarzyszy nam od początku objęcia Parafii w Janowie oraz kadry w osobach sensei Dariusza Łyczko, Mirosława Dobrego i Andrzeja Pałki.

Wigilia 2013 - Grupa zawodnicza w komplecie

Nasze mistrzynie: Marta, Dorota, Karolina i Ania

W minioną sobotę w Miejskim Domu Kultury w Giszowcu odbyła się VII edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. W festiwalu wzięło udział prawie 200 uczestników z 16 drużyn działających na terenie naszego miasta. Festiwal uświetnił występ "Szopienickich Pereł", które wystąpiły z autorskimi utworami oraz Wiktorii Mrugacz uczennicy 14 Gimnazjum z Janowa. Współorganizatorami festiwalu był Urząd Miasta Katowice, XVI Szczep Harcerski "Giszowiec", Hufiec ZHP Katowice oraz MDK w Giszowcu.

8 Gromada Zuchowa "Dzielne Orzełki" z Giszowca zajęła I miejsce w kat. Zuchów

14/12/2013Wygrana Siatkarzy

Po fatalnym, przegranym meczu w Czechowicach Dziedzicach nasza II ligowa drużyna siatkarzy wygrała 3:0 z UKS Strzelce Opolskie. Taki wynik pozwala nam na utrzymanie czwartego miejca w tabeli grupy V jednak najtrudniejsze mecze dopiero przed nami. W najbliższą sobotę gramy z Głuchołazami.

Na odbywającym się w Sosnowcu Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin nasi zawodnicy zdobyli trzy złote medale. Katarzyna Ryniewicz aktualna wicmistrzyni Europy dziewcząt do lat 13 zajęła pierwsze miejsce w kat. -50kg Semi Kontakt a Maciej Pajda aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski zdobył dwa złote medale: Kata oraz -55kg Kumite semi kontakt.

Nasz drugoligowy zespół siatkarzy pokonał 3:0 zespoł młodych talentów Jastrzębskiego Węgla. Nastęny mecz odbędzie się 14 grudnia o godz. 16:00 w Ośrodku Sportowym "Szopienice". Naszym przeciwnikiem będzie UKS Strzelce Opolskie.

Po ostatnim zwycięstwie nad KU AZS Politechniki Częstochowskiej 3:0 nasi Juniorzy awansowali do II tury rozgrywek, które rozpoczynają się juz 11 grudnia. Pierwszy mecz gramy w Czestochowie z Exact Systems Norwid Częstochowa. Więcej informacji w zakładce - dziale Terminarz Rozgrywek.

Mamy brązowy medal z najwyższej rangi turnieju w kategorii Młodzików. Na odbywającym się w Ząbkowicach Śląskich Pucharze Polski  Maciej Pajda o 0,3 pkt. wyprzedził zawodnika z Sosnowca i zajął trzecie miejsce w kat. Kata Młodzików. W ubiegłym roku Maćkowi do zdobycia medalu zabrakło 0,5pkt. Warto dodać, że w tym roku Maciek w turze finałowej startował z siódmego miejsca i odniósł sukces. Rok wcześniej z trzeciej pozycji spadł na czwartą. Maciej Pajda na co dzień jest uczniem Gimnazjum nr 13 w Szopienicach i wychowankiem sensei Dariusza Łyczko.

Maciej Pajda & Dariusz Łyczko

16/11/2013Na półmetku

Dzisiejszy przegrany mecz w Opolu 2:3, to  półmetek rozgrywek Gr.5 II Ligi siatkówki męskeij. Po ośmiu meczach nasza drużyna zajmuje czwarte miejsce, praktycznie jesteśmy o jeden set straty za drużyną z Opola i o dwa punkty za wiceliderem tabeli. Generalnie mamy dobrą pozycję wyjściową nie tylko do utrzymania się w pierwszej czwórce ale również do przesunięcia się na wyższą pozycję. Już w przyszłą sobotę tj. 23 listopada gramy u siebie z TS Volley Rybnik.

Nasza drużyna przegrała z liderem grupy Aluronem Wartą Zawiercie 1:3. Mecz miał dość niespotykany przebieg. W pierwszym secie Goście po uzyskaniu szybkiej przewagi odskoczyli naszym zawodnikom i set zakończył się wynikiem 17:25 dla Warty. W drugim secie nasz zespół szybko uzyskał przewagę i zakończył set zwycięstwem 25:20. W trzecim secie znowu sytuacja się odwróciła i Zawiercie wygrało 11:25. Czwarty set rozpoczęliśmy od prowadzenia, które z powodzeniem utrzymywaliśmy do stanu 15:11, następnie 19:17 i tu zaczęły się problemy. Nasi zawodnicy popełnili kilka błędów, które w konsekwencji zaważyły o wyniku spotkania. Zła zagrywka, dotknięcie siatki, złe rozegranie i w efekcie tracimy cenne punkty, jest remis 24:24. Kolejne dwa błędy kosztowały nas przegraną 24:26. Szkoda, że tak się stało, gdyż przez większość czwartego seta mieliśmy wyraźną przewagę punktową. Wygrało doświadczenie. 16 listopada gramy w Opolu z AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra.

Po 7 spotkaniach Vgr. nasza drużyna zajmuje 2 miejsce w tabeli.